„Wiosną stypendia rosną” w jednej z bardziej zaangażowanych szkół w programie

„Wiosną stypendia rosną” w jednej z bardziej zaangażowanych szkół w programie

Gościem specjalnym wydarzenia był Rafał Królikowski


„Wiosną stypendia rosną” w jednej z bardziej zaangażowanych szkół w programie

19 maja Fundacja odwiedziła już ostatnią szkołę w ramach tegorocznej akcji „Wiosną stypendia rosną”. Tym razem naszym celem było II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.

Gościem specjalnym wydarzenia był Rafał Królikowski, popularny aktor serialowy i teatralny. W bardzo ciekawym spotkaniu z uczniami i nauczycielami szkoły, ale także innymi mieszkańcami Końskich dzielił się cennymi wskazówkami dotyczącymi codziennych wyborów. Podkreślał że nie można rezygnować ze swoich marzeń i trzeba wytrwale dążyć do ich realizacji. Opowiadał o swojej długiej i niełatwej drodze z niewielkiej Zduńskiej Woli na deski wspaniałych warszawskich teatrów (m.in. Kamienica czy 6. Piętro).

II LO w Końskich to prawdziwa perełka wśród szkół w naszym programie stypendialnym, która ciągle zaskakuje nas mnogością własnych pomysłów na zbieranie pieniędzy na stypendia dla uczniów. Niezwykłe jest to, jak w szkole rozwija się wolontariat wokół programu i jak duże jest w uczniach przekonanie o tym, że warto i trzeba pomagać sobie nawzajem. Odwiedziny w takiej szkole były dla nas dużą radością!

W tegorocznej akcji wiosennej była to nasza ostatnia podróż. Ale mamy nadzieję, że nowy rok szkolny pozwoli nam na kontynuację tego pomysłu.

Drodzy, mając w pamięci tę wizytę, zachęcamy do wpłat na konto stypendialne tej szkoły:Tytuł przelewu: Darowizna na stypendia
Numer konta szkoły: 49 1090 0004 9149 0000 0000 0175

Odbiorca:

Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno

*

Akcja Fundacji Świętego Mikołaja „Wiosną stypendia rosną” wystartowała wraz z pierwszym dniem wiosny już po raz czwarty. Do 30 maja 2015 r. uczniowie z kilkudziesięciu szkół w całej Polsce, będą organizowali liczne atrakcje mające na celu pozyskanie dodatkowych środków na stypendia dla dzieci najzdolniejszych, z dużym zacięciem społecznikowskim. W tym roku Fundacja Świętego Mikołaja, jako organizator programu stypendialnego, do każdego 500 zł zebranego przez szkołę dołoży drugie tyle!

Zebrane w czasie akcji „Wiosną stypendia rosną” środki wpłacone na subkonto szkoły, będą też brane pod uwagę przy ustalaniu rankingu szkół w konkursie Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja 2015. Wyróżnieniem i nagrodą zostaną uhonorowane przez Fundację placówki, które zgromadzą najwięcej funduszy na stypendia w ramach programu Stypendia św. Mikołaja. To ogólnopolski program, w którym bierze w nim udział ponad 200 placówek edukacyjnych z całej Polski. Dotychczas stypendia przyznano już dla ponad 1400 dzieci.

Celem programu Stypendia św. Mikołaja jest zbiórka pieniędzy przeznaczanych na wsparcie zaangażowanych i zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja pomaga im w realizacji życiowych marzeń. Stypendystami programu mogą być uczniowie szkół podstawowych (powyżej 4 klasy), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Fundacja zachęca szkoły do samodzielnego zbierania środków na stypendia także poprzez promowanie aktywnych postaw. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie

www.stypendia.mikolaj.org.pl

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Zobacz również

Autorzy
Teologii Politycznej

Sprawdź autorów Teologii Politycznej i zapoznaj się z ich artykułami.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.