„Wiosną stypendia rosną” w jednej z bardziej zaangażowanych szkół w programie

„Wiosną stypendia rosną” w jednej z bardziej zaangażowanych szkół w programie

Gościem specjalnym wydarzenia był Rafał Królikowski


„Wiosną stypendia rosną” w jednej z bardziej zaangażowanych szkół w programie

19 maja Fundacja odwiedziła już ostatnią szkołę w ramach tegorocznej akcji „Wiosną stypendia rosną”. Tym razem naszym celem było II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.

Gościem specjalnym wydarzenia był Rafał Królikowski, popularny aktor serialowy i teatralny. W bardzo ciekawym spotkaniu z uczniami i nauczycielami szkoły, ale także innymi mieszkańcami Końskich dzielił się cennymi wskazówkami dotyczącymi codziennych wyborów. Podkreślał że nie można rezygnować ze swoich marzeń i trzeba wytrwale dążyć do ich realizacji. Opowiadał o swojej długiej i niełatwej drodze z niewielkiej Zduńskiej Woli na deski wspaniałych warszawskich teatrów (m.in. Kamienica czy 6. Piętro).

II LO w Końskich to prawdziwa perełka wśród szkół w naszym programie stypendialnym, która ciągle zaskakuje nas mnogością własnych pomysłów na zbieranie pieniędzy na stypendia dla uczniów. Niezwykłe jest to, jak w szkole rozwija się wolontariat wokół programu i jak duże jest w uczniach przekonanie o tym, że warto i trzeba pomagać sobie nawzajem. Odwiedziny w takiej szkole były dla nas dużą radością!

W tegorocznej akcji wiosennej była to nasza ostatnia podróż. Ale mamy nadzieję, że nowy rok szkolny pozwoli nam na kontynuację tego pomysłu.

Drodzy, mając w pamięci tę wizytę, zachęcamy do wpłat na konto stypendialne tej szkoły:Tytuł przelewu: Darowizna na stypendia
Numer konta szkoły: 49 1090 0004 9149 0000 0000 0175

Odbiorca:

Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno

*

Akcja Fundacji Świętego Mikołaja „Wiosną stypendia rosną” wystartowała wraz z pierwszym dniem wiosny już po raz czwarty. Do 30 maja 2015 r. uczniowie z kilkudziesięciu szkół w całej Polsce, będą organizowali liczne atrakcje mające na celu pozyskanie dodatkowych środków na stypendia dla dzieci najzdolniejszych, z dużym zacięciem społecznikowskim. W tym roku Fundacja Świętego Mikołaja, jako organizator programu stypendialnego, do każdego 500 zł zebranego przez szkołę dołoży drugie tyle!

Zebrane w czasie akcji „Wiosną stypendia rosną” środki wpłacone na subkonto szkoły, będą też brane pod uwagę przy ustalaniu rankingu szkół w konkursie Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja 2015. Wyróżnieniem i nagrodą zostaną uhonorowane przez Fundację placówki, które zgromadzą najwięcej funduszy na stypendia w ramach programu Stypendia św. Mikołaja. To ogólnopolski program, w którym bierze w nim udział ponad 200 placówek edukacyjnych z całej Polski. Dotychczas stypendia przyznano już dla ponad 1400 dzieci.

Celem programu Stypendia św. Mikołaja jest zbiórka pieniędzy przeznaczanych na wsparcie zaangażowanych i zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja pomaga im w realizacji życiowych marzeń. Stypendystami programu mogą być uczniowie szkół podstawowych (powyżej 4 klasy), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Fundacja zachęca szkoły do samodzielnego zbierania środków na stypendia także poprzez promowanie aktywnych postaw. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie

www.stypendia.mikolaj.org.pl

Los Teologii Politycznej w Twoich rękach

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.