Światowa humanistyka w Teologii Politycznej

Wydaj z nami dzieło francuskiego myśliciela Alaina Besançona "Współczesne problemy religijne"!

Zebraliśmy
8005.6 zł
Potrzebujemy
7000 zł
Zbiórka zakończona
Powyżej
100%
Wsparło 70 osób

Wydawnictwo Teologii Politycznej planuje wydać najnowszą książkę Alaina Besançona, profesora Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu (L'Institut d'études politiques de Paris) zatytułowaną "Współczesne problemy religijne" (Problèmes religieux contemporains). Na ponad trzystu stronach autor poddaje naukowej analizie trzy największe religie – chrześcijaństwo, islam, judaizm.

W książce francuskiego profesora, poruszonych zostaje wiele tematów dotyczących relacjach między religiami, jak i również problemów wewnątrz nich samych. Są to m. in.: kwestie ortodoksji poszczególnych religii, stosunek Rzymu do komunizmu, stosunek katolicyzmu do Islamu po Soborze Watykańskim II, wpływ Szoa na Judaizm, możliwości zawierania małżeństw przez księży diecezjalnych w Kościele katolickim. Tym wszystkim zagadnieniom Alain Besancon przypatruje się z perspektywy francuskiego racjonalisty.

Przeczytaj fragment „Współczesnych problemów religijnych”

Profesor Alain Besançon, francuski historyk, politolog i wybitny znawca Rosji, jeden z największych sowietologów XX wieku. Profesor w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Paryżu, członek Akademii Francuskiej Nauk Moralnych i Politycznych. W 2014 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego. Autor wielu książek, w tym „Świętej Rusi” (ukazała się w Polsce nakładem Teologii Politycznej w 2015 roku).

„Los uczynił mnie historykiem Rosji. Nie znalazłbym się w tym miejscu, gdyby nie wykształciło mnie tylu wybitnych Polaków”.

_______________________

WYDAJ Z NAMI NAJNOWSZĄ KSIĄŻKĘ ALAINA BESONCONA „WSPÓŁCZESNE PROBLEMY RELIGIJNE”

Każda osoba, która wesprze wydanie książki zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach publikacji (chyba, że wskaże chęć pozostania anonimowym darczyńcą).

Każdy, kto dokona wpłaty z dopiskiem "Besancon" w wysokości co najmniej 60 zł, otrzyma publikację gratis.

Darczyńcy, którzy zaoferują ponad 1000 zł otrzymają specjalne podziękowania na stronie redakcyjnej.

Darowizny na wydanie książki można przekazać także tradycyjnie wpłacając wybraną kwotę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem "Besancon".

Konto bankowe dla przelewów zagranicznych: PKO PB  18 1440 1387 0000 0000 1092 6483 IBAN: PL SWIFT: BPKOPLPW

Zebrana kwota pozwoli nam opłacić druk, redakcję, korektę, skład, a także koszty administracji związane z przygotowaniem książki do druku i dystrybucją. Dziękujemy!

Cegła
50
Cegła z zaprawą
100
Taczka z cegłami
200
Wspieram budowę
inną kwotą
Podaj kwotę
Wspieram
W przypadku darowizny gwarantującej wysyłkę książki, na wskazany adres pocztowy będzie wysłana publikacja.
Wybierz metodę płatności