Fundacja Świętego Mikołaja nagrodziła Solidarne Szkoły

24796604 10155930717268633 8116490183922294131 n

Fundacja Świętego Mikołaja wyróżniła szkoły, które w wykazały się największą aktywnością na rzecz pomocy utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin. Uroczysta gala odbyła się w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy

„Świadomość, że jest ktoś, na czyje wsparcie można liczyć, jest niezwykle budująca i motywująca do podejmowania dalszego wysiłku i wytężonej nauki w kolejnych latach. Ten głęboko humanitarny odruch dzielenia się z bliźnim spotyka się z moimi głębokim uznaniem i poparciem. Dziękuję Wam, Drodzy Uczniowie, za ten szlachetny gest solidarności z potrzebującymi rówieśnikami.” – pisze w liście do uczestników gali Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

W programie Stypendia św. Mikołaja bierze udział 287 szkół. Tylko w ostatnim roku szkolnym pozyskały na stypendia dla uzdolnionych uczniów 185 866 zł, czyli więcej o 46 850 zł niż rok wcześniej. Konkurs „Solidarna Szkoła” ma na celu uhonorowanie tych szkół, które wykazują się największym zaangażowaniem w niesienie pomocy swoim uczniom, aby mogli rozwijać swoje talenty.

Podczas gali nagrody odebrały szkoły w 4 kategoriach. Najlepsza spośród szkół podstawowych i gimnazjalnych  w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki Narciarska Szkoła Sportowa w Ustrzykach Dolnych, która zebrała 10 217,82 zł. Wśród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące w Końskich z kwotą 13382,03 zł. Najlepszy wynik w kategorii Szkoły podstawowe i gimnazjalne w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców uzyskał Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Krakowie (6296,1 zł), a ze szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjna okazało się II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku z kwotą 7525 zł.

„Święty Mikołaj był człowiekiem, który stał się prawzorem pomagania. My idąc jego śladem postanowiliśmy poszukać w całej Polsce przyjaciół, którzy zechcą razem z nami budować społeczność solidarnych szkół. Jaka to wielka radość, gdy pewnego dnia, okazuje się, że ten pomysł przerodził się we wspaniałą inicjatywę, do której dołączają kolejni, a ich zaangażowanie przekracza nasze najśmielsze oczekiwania.” – mówi Dariusz Karłowicz, prezes zarządu Fundacji Świętego Mikołaja.

Stypendia Św. Mikołaja to program stypendialny, dzięki któremu zdolna, zaangażowana społecznie młodzież z niezamożnych rodzin otrzymuje stypendia na rozwój swoich talentów. Unikalność programu polega na stworzeniu ogólnopolskiej sieci Solidarnych Szkół, które biorą odpowiedzialność za swoich zdolnych uczniów pozyskując środki na stypendia dla nich. Fundacja Świętego Mikołaja prowadzi portal stypendialny www.stypendia.mikolaj.org.pl, wspiera szkolnych koordynatorów programu stypendialnego poprzez stały kontakt i szkolenia, a także prowadzi system dopłat do stypendiów.

Pełna lista nagrodzonych szkół znajduje się na stronie Fundacji Świętego Mikołaja.

Los Teologii Politycznej w Twoich rękach

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Zobacz również

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.