wyciete m4

Wesprzyj wydanie nowej książki Teologii Politycznej „Mama w pracy”!

O życiu. O śmierci. O codziennych sprawach błahych i ważnych mamy czwórki dzieci.

Zebraliśmy
12628 zł
Potrzebujemy
10000 zł
Zbiórka zakończona
Powyżej
100%
Wsparło 83 osób
Przekaż darowiznę >>

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki, Teologia Polityczna planuje wydanie w maju zupełnie nowej, wyjątkowej książki Joanny Paciorek współzałożycielki Fundacji Świętego Mikołaja „Mama w pracy”. Autorka z lekkością pisze o łączeniu macierzyństwa z pracą w międzynarodowej korporacji i początkach Fundacji Świętego Mikołaja. Pisze o wyborach, tych dużych i tych codziennych, z których składa się życie mamy czwórki dzieci. Tekst książki to blog pisany na przestrzeni kilku lat na portalu teologiapolityczna.pl, który jest świadectwem przywiązania do wartości takich jak: piękno, prawda, dobro. O czym pisałam? O wszystkim, co składa się na codzienne życie pracującej mamy. O chwilach błahych i sprawach ważnych. O porankach, wieczorach, drodze do pracy i zwykle zbyt późnych powrotach. O rozmowach z dziećmi przy rodzinnym stole i o spotkaniach w pracy przy stole konferencyjnym. O życiu i o śmierci. I wreszcie o oczekiwaniu na moją córeczkę. To dzięki niej ścieżka kariery zaprowadziła mnie z dyrektorskiego stanowiska w międzynarodowej korporacji do domu. Do domu, gdzie mogę być żoną i mamą czwórki dzieci – autorka tak pisze o swojej książce we wstępie.

ZOBACZ SPIS-TRESCI.pdf

PRZECZYTAJ I-rozdzial-Mama-w-pracy.pdf

Mówi się, że kobiety w życiu mają trudniej – i to jest niezaprzeczalny fakt. Z jednej strony chcą być niezależne i realizować się w pracy, a  z drugiej, cenią również życie rodzinne. W efekcie często decydują się na łączenie roli społecznej z ambicjami zawodowymi -  rodzą dzieci, wychowują je i pracują  - spełniają się we wszystkich obszarach. Bycie kobietą to praca na wiele etatów i sama wiem, jak ciężko wszystko razem połączyć, by funkcjonowało bez zarzutu. "Mama w pracy" to ciekawa, prawdziwa historia nie tylko dla każdej z nas – kobiet, ale również dla mężczyzn, którzy nie zawsze do końca zdają sobie sprawę, jakiego wysiłku wymaga od nas codzienne życie. Autorka nie tylko daje nadzieję, że nie trzeba rezygnować z żadnej z ról, by być szczęśliwą kobietą, ale także, w ciekawy sposób przedstawia codzienność  pracującej mamy – zadowolonej z własnego życia.

dr Irena Eris

Z krótkich odsłon, pozornie drobnych zdarzeń wyłania się przejmujące świadectwo rodzinnego życia autorki. Tej niewielkiej, miłej społeczności, o której pisze Joanna, udaje się zachować to, co istotne: szacunek, miłość, piękno, wierność wyznawanym wartościom. Macierzyństwo dla Joanny jest skarbem, powołaniem. Ofiarność to zaś nie tylko dobroczynny akt, lecz świadomy wybór bardzo konkretnej drogi. Ofiarność! Zaprasza do niej dużych i małych, najbliższych i tych świeżo poznanych… "Mama w pracy" to książka pisana lekko, z talentem i poczuciem humoru. Zostaje w pamięci. Z całego serca polecam!

Antonina Krzysztoń

J.Paciorek foto

Joanna Paciorek - wiceprezes i dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja, którą wraz z Dariuszem Karłowiczem założyła i prowadzi od 20 lat. Koordynowała pierwsze kampanie społeczne organizowane przez Fundację m.in. dla Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, Stowarzyszenia Tęcza, Polskiej Akcji Humanitarnej. Organizowała kampanię „Bohaterowie naszej wolności”. Jest członkiem redakcji rocznika filozoficznego Teologia Polityczna i zarządza wydawnictwem Teologii Politycznej. Przez kilkanaście lat pracowała jako menedżer w międzynarodowej korporacji finansowej, a wcześniej w agencji reklamowej i fundacjach. Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jej pasją jest żeglarstwo morskie i górskie wędrówki. Mama czwórki dzieci.

 

Wesprzyj wydanie nowej książki Teologii Politycznej. To doskonały prezent na Dzień Matki!

Każdy darczyńca, który weźmie udział w zbiórce i wpłaci darowiznę w dowolnej wysokości, zostanie wymieniony z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki. Każda osoba, która weźmie udział w zbiórce i wpłaci darowiznę w wysokości minimum 50 zł, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki oraz otrzyma bezpłatny egzemplarz pocztą wraz z podpisem i dedykacją autorki (można przekazywać darowiznę również w imieniu mamy). Darczyńcy, którzy przekażą darowiznę w wysokości co najmniej 1000 zł, otrzymają także: tytuł Honorowego Darczyńcy (przygotowaliśmy jedynie 5 takich pakietów), specjalny list z podziękowaniami od autorki oraz zostaną wymienieni podczas uroczystej premiery książki.

Darowizny można przekazać także wpłacając wybraną kwotę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, konto: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na cele statutowe - mama”.

Zebrana kwota pozwoli nam opłacić druk, redakcję, korektę, skład, a także koszty administracji związane z przygotowaniem książki do druku i dystrybucją. Całkowity przyszły dochód ze sprzedaży książki będzie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Świętego Mikołaja. Dziękujemy!

Uwaga, konto bankowe tylko dla przelewów zagranicznych: PKO PB  18 1440 1387 0000 0000 1092 6483 IBAN: PL SWIFT: BPKOPLPW

Cegła
50
Cegła z zaprawą
100
Taczka z cegłami
200
Wspieram budowę
inną kwotą
Podaj kwotę
Wspieram
W przypadku darowizny gwarantującej wysyłkę książki, na wskazany adres pocztowy będzie wysłana publikacja.
Wybierz metodę płatności