Premiera „Marszałka” w Teatrze Telewizji

pilsudski

Już dzisiaj, w przeddzień rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, w Teatrze Telewizji będzie miała miejsce premiera „Marszałka” – nowej sztuki Wojciecha Tomczyka, wyreżyserowanej przez Krzysztofa Langa

Sztuka opowiada o planach wojny prewencyjnej, jaką zamierzał przedsięwziąć Józef Piłsudski w reakcji na dojście Hitlera do władzy w 1933 roku i wzrastające zagrożenie dla Polski ze strony zachodniego sąsiada. Marszałek przewidując skutki agresywnej polityki nazistów usiłował namówić zachodnich polityków do zbrojnego powstrzymania militaryzacji Niemiec, jednocześnie prowokując jeszcze nie przygotowanego do wojny Hitlera. Niestety nie spotkał się ze zrozumieniem ze strony zachodnich mocarstw, które po grozie pierwszej wojny światowej nastawione były na wyłącznie pokojowe rozwiązywanie sporów międzypaństwowych.

W rolę Marszałka Piłsudskiego wcielił się Mariusz Bonaszewski

Spektakl poza wielką polityką międzynarodową ukazuje ostatnie lata życia Józefa Piłsudskiego, który będąc już człowiekiem sędziwym i schorowanym podejmuje trudne decyzje. Poznajemy polityczny testament Marszałka, jego wizję polskiej polityki międzynarodowej w obliczu groźby ze strony Niemiec.

Premiera „Marszałka” w Teatrze Telewizji: 4 grudnia 2017, TVP 1, godzina 20:25

Informacja o spektaklu na stronie Teatru Telewizji

Przeczytaj wywiad z autorem sztuki Wojciechem Tomczykiem

Los Teologii Politycznej w Twoich rękach

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Zobacz również

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.