Newsletter

Artur Andrus w szkole z programu Stypendia św. Mikołaja

27-04-2015


Akcja „Wiosną stypendia rosną” realizowana przez Fundację Świętego Mikołaja zawitała do Klementowic


Fundacja Świętego Mikołaja z gwiazdami odwiedza szkoły. Akcja „Wiosną stypendia rosną” realizowana przez Fundację Świętego Mikołaja zawitała do Klementowic. Artur Andrus spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Agrobiznesu by opowiedzieć o programie stypendialnym Fundacji, ale też o nowej płycie. W tej podlubelskiej szkole jest aż czterech stypendystów Fundacji.  Wydarzenie przyciągnęło także mieszkańców Klementowic, którzy z wielką ciekawością stawili się na spotkaniu z dziennikarzem. Tego dnia odbyła się tez kwesta na stypendia dla łebskich uczniów z zespołu szkół.

Akcja Fundacji Świętego Mikołaja „Wiosną stypendia rosną” wystartowała wraz z pierwszym dniem wiosny już po raz czwarty. Do 30 maja 2015 r. uczniowie z kilkudziesięciu szkół w całej Polsce, będą organizowali liczne atrakcje mające na celu pozyskanie dodatkowych środków na stypendia dla dzieci najzdolniejszych, z dużym zacięciem społecznikowskim. W tym roku Fundacja Świętego Mikołaja, jako organizator programu stypendialnego, do każdego 500 zł zebranego przez szkołę dołoży drugie tyle!

Zebrane w czasie akcji „Wiosną stypendia rosną” środki wpłacone na subkonto szkoły, będą też brane pod uwagę przy ustalaniu rankingu szkół w konkursie Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja 2015. Wyróżnieniem i nagrodą zostaną uhonorowane przez Fundację placówki, które zgromadzą najwięcej funduszy na stypendia w ramach programu Stypendia św. Mikołaja. To ogólnopolski program, w którym bierze w nim udział ponad 200 placówek edukacyjnych z całej Polski. Dotychczas stypendia przyznano już dla ponad 1400 dzieci.

Celem programu Stypendia św. Mikołaja jest zbiórka pieniędzy przeznaczanych na wsparcie zaangażowanych i zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja pomaga im w realizacji życiowych marzeń. Stypendystami programu mogą być uczniowie szkół podstawowych (powyżej 4 klasy), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Fundacja zachęca szkoły do samodzielnego zbierania środków na stypendia także poprzez promowanie aktywnych postaw. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie

www.stypendia.mikolaj.org.pl

Galeria:

  • assets/Aktualnosci_2013/Artur-Andrus-Klementowice/DSC2986.JPG
  • assets/Aktualnosci_2013/Artur-Andrus-Klementowice/DSC3003.JPG
  • assets/Aktualnosci_2013/Artur-Andrus-Klementowice/DSC3089.JPG
  • assets/Aktualnosci_2013/Artur-Andrus-Klementowice/logo-Fundacji-Swietego-Mikolaja.jpg
Kod obrazkowy
© Teologia Polityczna.
Rozpowszechnianie materiałów znajdujących się na stronie możliwe za zgodą redakcji.
Copyright © 2003-2017 Teologia Polityczna