Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Zapisy rozpoczęte! Nowa edycja JP2 Studies 2024/2025

Zapisy rozpoczęte! Nowa edycja JP2 Studies 2024/2025

Do września 2024 r. potrwają zapisy na kolejną edycję rocznych JP2 STUDIES w Instytucie Kultury św. Jana Pawła II na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Angelicum w Rzymie. Zajęcia dla studentów poprowadzą wybitni eksperci, którzy przybliżą twórczość i nauczanie papieża św. Jana Pawła II, a także przedstawią kluczowe zagadnienia współczesnej myśli filozoficznej i teologicznej.

Wśród profesorów znajdą się: s. Helen Alford OP, Cezary Binkiewicz OP, Rémi Brague, Jarosław Kupczak OP, Jean-Luc Marion, George Weigel a także Dariusz Karłowicz. Celem programu jest refleksja nad największymi wyzwaniami naszych czasów ze św. Janem Pawłem II jako przewodnikiem i nauczycielem. Podejmujemy pytania o godność i wolność osoby ludzkiej, solidarność i wspólnotę, nowoczesność i tradycję, kulturę i prawdę, a wszystko to w świetle Objawienia.

DLA KOGO?

Program został stworzony z myślą o studentach z różnych środowisk i o różnych powołaniach, zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o życiu, twórczości i nauczaniu św. Jana Pawła II. Program skierowany jest do duchownych, osób zakonnych i świeckich. W szczególności zapraszamy:
– seminarzystów, księży i członków wspólnot zakonnych,
– studentów świeckich i duchownych z tytułem licencjata i studenci studiów magisterskich,
– badaczy i pracowników naukowych
– katechetów
– dziennikarzy specjalizujących się w tematyce wiary i Kościoła.

JAKIE PRZEDMIOTY?
Program w ciągu dwóch semestrów obejmuje wykłady i seminaria, w tym przedmioty obowiązkowe i do wyboru, pogrupowane w trzy bloki:

1. Myśląc o Janie Pawle II
Kursy podstawowe obejmujące życie i twórczość Jana Pawła II, czasy w jakich dorastał, a także najważniejsze elementy jego nauczania:

  • „JP2 – Życie, praca i kontekst historyczny” – prof. George Weigel (Centrum Etyki i Polityki Publicznej, Waszyngton, D.C.)
  • „JP2 i filozofia” – prof. Cezary Binkiewicz OP (Papieski Uniwersytet św. Tomasza z Akwinu)
  • „JP2 – Najważniejsze zagadnienia teologiczne” – prof. Jarosław Kupczak OP (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie)
  • „JP2 – Nauczanie Społeczne” – s. prof. Helen Alford OP (Papieski Uniwersytet św. Tomasza z Akwinu)

2. Myśląc z Janem Pawłem II
Wykłady i seminaria monograficzne skupiające się na kluczowych zagadnieniach współczesnej myśli filozoficznej i teologicznej oraz powiązaniu ich z dziedzictwem św. Jana Pawła II.

Kursy prowadzone są co roku przez profesorów wizytujących. Byli wśród nich: prof. Rémi Brague (Université de Paris), prof. Marek Cichocki (College of Europe, Natolin), ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier (Uniwersytet Jagielloński), prof. Jean-Luc Marion (Uniwersytet w Chicago ), prałat dr Michaela Nazir-Ali (Oxford Centrum Szkoleń, Badań, Rzecznictwa i Dialogu).

Ponadto program obejmuje:

  • cykl comiesięcznych wykładów i towarzyszących im seminariów „JP2 Lectures”, w których biorą udział tak wybitni goście, jak: John Cavadini, Chantal Delsol, John Milbank, Vittorio Possenti, Fr. Raymond de Souza, George Weigel, Joseph Weiler, bp Rowan Williams
  • warsztaty teatralne zakończone publicznym przedstawieniem – prowadzenie prof. Jarosław Kilian (Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie).

 

Więcej informacji dla zainteresowanych studiamiJP2studies@pust.it

*** 

➤ Dowiedz się więcej i wesprzyj Instytut Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie

" target="_blank">JP2 Lectures

➤ JP2 na nowo odczytany. Dzieło // Kontekst // Idee

 

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.